Информации за испорака

Информации за испорака за артикли Cosplay


Вкупно време на испорака = Време на обработка (7 – 20 работни дена или повеќе) + Време на испорака (7 – 15 работни дена).
Секој од нашите артикли е направен по нарачка, за што ќе биде потребно време за обработка. За костимите, без разлика дали ќе изберете стандардна големина или ќе ни ги дадете вашите сопствени мерења, сите наши костими се лично приспособени за вас од нула (освен ако не е поинаку наведено, и освен ако се продаваат артикли кои се на залиха или распродажба). Општо земено, времето на обработка ќе потрае од 7 до 20 работни дена или повеќе. Вашето љубезно разбирање би било ценето!
Повеќе информации ве молиме погледнете ја табелата подолу.

Методи за испоракаНадоместок за испоракаВреме на обработкаВреме на испоракаСостојба
стандардна превозотПресметано на страницата за наплата7 - 20 работни дена7 - 15 работни денаСтандарден начин на испорака
Експрес превозотПресметано на страницата за наплата7 - 20 работни дена3 - 7 работни денаАлтернативен побрз метод на испорака

Информации за испорака за GK Statues


Разберете дека таксата за испорака е исклучена од цените на Статуата. Клиентите треба да платат такса за испорака кога статуата(ите) на GK е подготвена за испорака. Ќе ви ја испратиме фактурата за испорака преку PayPal, можете да ја проверите на вашиот PayPal и да ја платите таксата за испорака. Откако ќе го завршите плаќањето, соодветно ќе ја договориме пратката на статуата(ите) на ГК што сте ги нарачале.
Повеќе информации ве молиме погледнете ја табелата подолу.

Методи за испоракаНадоместок за испоракаВреме на обработкаВреме на испоракаСостојба
Epacket или China PostПресметано кога е подготвен за испорака1 - 10 работни дена7 - 15 работни денаПогоден за статуа со тежина помала од 2 KG.
Експрес (DHL, FedEx, EMS)Пресметано кога е подготвен за испорака1 - 10 работни дена3 - 7 работни денаПогоден за тежина на статуи помеѓу 2 – 5 KG.
SAL, метод на поморски превозПресметано кога е подготвен за испорака1 - 10 работни дена30 - 40 работни денаПогоден за тежина на статуа над 5 кг.

Царинска давачка


Општо земено, не треба да плаќате царина кога кутијата е мала. За да ги заштедите вашите пари на царински даноци или данок на ДДВ, обично пријавуваме фактура со мала вредност (околу 30% од цената) со пакети. Меѓутоа, ако царинската испостава во вашата земја бара царински данок или ДДВ, ние не сме одговорни за тоа. Ви благодариме за разбирањето.

Потсетник за клиенти од земјите на ЕУ:
ЕУ спроведе нов план за даночни реформи на 1 јули 2021 година, елиминирајќи го ослободувањето од увозниот ДДВ за стоки со ниска вредност (под 22 евра). Во теорија, клиентите од ЕУ треба да плаќаат ДДВ за увоз за секоја ваша нарачка во странство. Но, ако го изберете нашиот стандарден стандарден начин на испорака, не треба да плаќате ДДВ. Ве молиме погледнете ја табелата подолу за детали.

За клиенти од земјите на ЕУЗа клиенти од други земји и области
Стандардна испоракаНема потреба да плаќате ДДВ;
Само ослободени од ДДВ. други, како што се царински давачки, манипулативна такса, доколку ги има, треба да платите.
Ќе објавиме ниска вредност за да ви помогнеме да избегнете ДДВ и царински данок или да заштедите пари на нив. Но, не можеме 100% да гарантираме.
Експрес превозотТреба да платите ДДВ. други такси како што се царина, такса за ракување, доколку ги има, треба да платите и вие.
Ве молиме обрнете внимание на известувањето на царинската канцеларија преку е-пошта.
Ќе објавиме ниска вредност за да ви помогнеме да избегнете ДДВ и царински данок или да заштедите пари на нив. Но, не можеме 100% да гарантираме.

Ве молиме погледнете ја табелата подолу за детална стапка на ДДВ:

земјиСтапка на ДДВземјиСтапка на ДДВземјиСтапка на ДДВземјиСтапка на ДДВ
Германија19%Франција20%Полска23%Австрија20%
Ирска23%Италија22%Белгија21%Бугарија20%
Португалија23%Шпанија21%Хрватска25%Кипрос19%
Летонија21%Литванија21%Чешка21%Данска25%
Шведска25%Холандија21%Естонија20%Финска24%
Луксембург17%Романија19%Грција24%Унгарија27%
Малта18%Словачка20%Словенија22%

За адреса


Забележете дека адресата за поштенско сандаче не е прифатлива, напишете ја вистинската адреса кога ќе ја нарачате.
Ве молиме контактирајте не што е можно поскоро ако сакате да ја смените адресата на вашата нарачка. И не сме сигурни дали може успешно да се смени откако ќе ја испратиме вашата нарачка. Но, ние ќе се обидеме се од себе.

Следење на вашата нарачка


Информациите за испорака можете да ги следите на оваа страница: https://www.17track.net/
или ве молиме слободно контактирајте не на Услуги на клиентите@boxgk. Со, ќе провериме за вас.

Купувачка кошничка
Дојдете до врв
Да останеме во контакт!