Поврат на средства

Услови за рефундирање за артиклите на Cosplay


(30-дневна гаранција за враќање на парите)

За костимите за косплеј, ве молиме дозволете 1 инч да се разликува поради рачно мерење, ви благодариме за разбирањето.
Бидејќи различните компјутери ги прикажуваат боите различно, бојата на вистинскиот предмет може малку да се разликува од сликите на производот, благодариме за разбирањето.

Условирешенија
Нема на залихаНаплата
Не добивНаплата
Погрешен предмет или бојаРефундирање или бесплатна размена.
Пристигна оштетен за време на испоракатаРефундирање или бесплатна размена.
Со неисправен квалитетРефундирање или бесплатна размена.
Пристигна со делови што недостасуваатДелумно враќање на средствата или нова пратка на делови што недостасуваат
Работи за дозволаНеповратни
Подарок картичкаНеповратни
Погрешна големина што ја обезбедува клиентотНеповратни
Искористени, измиени, извалкани, изменети предметиНеповратни
Носени, измиени, исечени перикиНеповратни
Предметите се уништени или вратени поради непотпишување на време за приемНеповратни

Услови за рефундирање за GK Statues


Ние добро ќе се грижиме за пакување на вашата нарачка пред пратката. Но, понекогаш штетата се случува за време на долга далечна испорака. Бидејќи скоро сите gk статуи се направени од смола, каков вид материјал е кревка. Ве молиме, не грижете се, ако се случи ова, ќе сториме се што можеме за да ви помогнеме!

Условирешенија
Нема на залихацелосна наплата
Не добивцелосна наплата
Депозит пред нарачкаСе враќа во рок од 48 часа додека сте ја извршиле нарачката;
Депозитот не се враќа ако е повеќе од 48 часа
Пред-нарачка целосна исплатаСе враќа во рок од 48 часа додека сте ја извршиле нарачката;
Износот што се очекува депозитот ќе ви биде вратен ако е повеќе од 48 часа.
(Депозитот ќе го чува студиото како такса за откажување)
Производи во акцииСе рефундираат во рок од 3 дена откако сте ја направиле нарачката.
Не се враќа ако е повеќе од 48 часа.
Отворени и користени производиНеповратни
Пропустот предизвикан од насДелумно враќање / бесплатна поправка
Штета предизвикана од клиентотНеповратни

Како да се рефундира?


Ве молиме контактирајте не на Услуги на клиентите@boxgk. Со и кажете ни ја причината зошто сакате да вратите пари.
Ние ќе одговориме во рок од 24 часа!

Купувачка кошничка
Дојдете до врв
Да останеме во контакт!