Kinsou no Vermeil Vermeil во Gold Alto Goldfield Cosplay костими

$43.17

Загарантиран безбеден исход

10% попуст за вашата прва нарачка Код: BOX10

  • 30-дневна гаранција за враќање на парите!
  • Брза и Светска испорака.
  • Прилагодена услуга е достапна!

Опис

Аниме Вермеил во златни костуми на Алто Голдфилд Косплеј

извор: Вермеил во злато

Карактер: Алто Голдфилд

Вклучени: Палто, кошула, панталони, вратоврска.

Прилики: Овој костим за косплеј на Алто Голдфилд е совршен за стрип конвенции, карневали, Ноќта на вештерките, косплеј забави, фотографија, исто така е одличен подарок за љубителите на аниме! Купете сега и донесете го фантастичниот лик во реалност.

Упатства за нега: Рачно миење во ладна вода, закачете да се исуши, не белилото

големина: Дозволете 1-3 cm да се разликува за табелата со големини подолу поради рачно мерење, ви благодариме за разбирањето.

големинаДолжина на палтотоДолжина на ракавРамоБистаПоловинатаДолжина на панталониВисина
S104cm62cm44cm100cm72cm102cm155-160cm
M106cm63cm45cm104cm76cm103cm160-165cm
L108cm64cm46cm108cm80cm104cm165-170cm
XL110cm65cm47cm112cm84cm105cm170-175cm
2XL112cm66cm48cm116cm88cm106cm175-180cm
3XL114cm67cm49cm120cm92cm107cm180-185cm

Прегледи (0)

Прегледи

Сеуште нема коментари.

Биди прв кој ќе даде коментар за „Kinsou no Vermeil Vermeil in Gold Alto Goldfield Cosplay Costumes“

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *

Купувачка кошничка
Дојдете до врв
Да останеме во контакт!