BoxGK Блог

Најнови прегледи и споделувања на Anime Cosplay Costumes и GK смола статуи. Погледни!

Светлосно студио за првпат продукција на статуа „One Piece“ „Carrot·Leo Moon“ во 2023 година

Морков беше првото семејство Минк кое Луфи и другите го сретнаа откако се качија на Зоу Хен. Кога дебитираше, користеше електрошокови за кратко да се бори со Зоро. Бидејќи отсекогаш се радував на авантурите на море кога Луфи и другите го напуштија Зоу Хен, тие тајно го следеа Луфи до морето и заедно отидоа во…

Светлосно студио за првпат продукција на статуа „One Piece“ „Carrot·Leo Moon“ во 2023 година Прочитај повеќе "

Серијата возила „Dragon Ball Z“ на Toei Animation официјално ќе започне во март 2023 година!

Како прв куршум во серијата возила „Dragon Ball Z“, ја прикажува сцената на семејството на Сон Гоку возење до крај. Чичи го вози автомобилот на возачкото седиште, Гоку е на совозачкото, а Гјумау и Сон Гохан се на задното седиште. Иако однесувањето на секоја личност е различно, тие…

Серијата возила „Dragon Ball Z“ на Toei Animation официјално ќе започне во март 2023 година! Прочитај повеќе "

Магнето удира! Нова статуа на Еустас Кид на ИКИГАИ „Едно парче“.

По Диорамакс, кловнот Баки, Цуме повторно лансираше нова статуа на ИКИГАИ „Едно парче“ – Еустас Кид. Првата награда на Кид веќе имаше неверојатни 315 милиони меѓу 11-те луѓе во тоа време. Сега наградата достигна неверојатни 3 милијарди, заедно со будење на овошје и доминација на три бои, Кид стана…

Магнето удира! Нова статуа на Еустас Кид на ИКИГАИ „Едно парче“. Прочитај повеќе "

Tsume „One Piece“ кловн Баги Диорамакс нов дизајн

Тимот Цуме го откри првото појавување на Баги во поглавјето на Источно Кинеско Море и се сретна со првиот противник на Луфи со овошен погон. Оваа група на кловнови ги истакнува смешните и чудни способности на кловнот и неговите чудни придружници! Гледаме како палавиот капетан ја користи чудната моќ на ѓаволскиот плод да се распарчи, а кога…

Tsume „One Piece“ кловн Баги Диорамакс нов дизајн Прочитај повеќе "

Sky Piea битка! Петтата сцена од „One Piece“ овластена од Soul Wing

Enel VS Luffy Ова златно ѕвоно одекнува низ небото! Sky Piea Armageddon Soul Wing официјално ја промовираше најновата статуа на One Piece, Thor VS Luffy. Делото доаѓа од последната жестока битка во анимето One Piece Sorajima Hen. Луфи го користи својот гумен пиштол за да се бори против Тор Енел, кој има природен гром…

Sky Piea битка! Петтата сцена од „One Piece“ овластена од Soul Wing Прочитај повеќе "

Оригиналните статуи на ниво на колекција, Јуџи Итадори и Риомен Сукуна, со УНИКАТНА УМЕТНОСТ „Џуџутсу Кајзен“ се официјално отворени за претпродажба!

UNiQUE ART официјално ја промовираше најновата овластена статуа од големи размери, која ја направија протагонистите на ТВ анимацијата „Jujutsu Kaisen“, Јуџи Итадори и Рјомен Сукуна, стоејќи со грб спроти друг пред [првата јавна визуелна сцена на Fukuma mizushi ]. Статуата го тродимензионира Јуџи Итадори, кој носи уредно сино магично училиште…

Оригиналните статуи на ниво на колекција, Јуџи Итадори и Риомен Сукуна, со УНИКАТНА УМЕТНОСТ „Џуџутсу Кајзен“ се официјално отворени за претпродажба! Прочитај повеќе "

Мојата младост се враќа. “

Во октомври минатата година, по толку многу години, Reaper конечно воведе ново ажурирање. BLEACH – Поглавјето за милениумска крвава војна ги воведе најновите поглавја од 01, и почувствува дека кругот на пријатели е максимизиран таа вечер. Премиерно беше прикажана анимацијата „BLEACH“ Милениумската крвава битка, ритамот е полн, а продукцијата е онлајн, младите…

Мојата младост се враќа. “ Прочитај повеќе "

Студиото Зодијакос ја овласти вистинската статуа „BLEACH“ втората бомба „Шинсу“ Ичимару Џин

Зодијакос Студио „BLEACH“ Капитенот на третиот тим, Ичимару Џин, е лансиран во 8:00 часот на 18 ноември За да се опише љубовта како убава е оној кој не ја разбира љубовта; Да се ​​опише љубовта како грда е оној кој мисли дека ја разбира љубовта. Ичимару Џин, втората бомба од официјалната статуа на „BLEACH“…

Студиото Зодијакос ја овласти вистинската статуа „BLEACH“ втората бомба „Шинсу“ Ичимару Џин Прочитај повеќе "

„Секогаш има само една вистина! Лајтгодишно студио „Детектив Конан“ колекционерска статуа 1/4 „Едогава Конан: Џедај го возвраќа ударот“

„Секогаш има само една вистина! Светлосното годишно студио „Детектив Конан“ Колекционерна статуа „Едогава Конан: Џедај го возвраќа ударот“ официјално е промовирана во 1:4 часот на 19 ноември! „Иако телото стана помало, умот е сè уште флексибилен, познатиот детектив кој знае сè, секогаш има само една вистина! Кога класичните линии…

„Секогаш има само една вистина! Лајтгодишно студио „Детектив Конан“ колекционерска статуа 1/4 „Едогава Конан: Џедај го возвраќа ударот“ Прочитај повеќе "

[Претпродажба] Најсовршената битка – Големото тркало со небесно богатство; човекот најблизок до Бога – Шака

Цуме неодамна ги лансираше IKIGAI „Saint Seiya“ Saka и Fenrir, кои се појавија во ТВ анимацијата Zodiac Chapter, Шака е човекот кој е најблиску до Бога. Приказната се случила кога Ширју, Сеија и Шун дошле во палатата Девица пред неколку дена откриле дека Шака седи на својот златен лотос, подготвен…

[Претпродажба] Најсовршената битка – Големото тркало со небесно богатство; човекот најблизок до Бога – Шака Прочитај повеќе "

Купувачка кошничка
Дојдете до врв
Да останеме во контакт!